LatestNews

Photoshop łatwiejszy niż przypuszczasz

Photoshop łatwiejszy niż przypuszczasz

Photoshop łatwiejszy niż przypuszczasz

Jeżeli spytamy kogoś obeznanego w niuansach obróbki graficznej – Jaki jest najlepszy program do edycji grafiki rastrowej? Z pewnością odpowie – Adobe Photoshop.

Trudno nie zgodzić się z tym twierdzeniem. Jest to najbardziej znany i ceniony kombajn graficzny. Jego możliwości są ogromne. Poznanie większości z nich jest dane tylko nielicznym. Większość użytkowników, po pierwszym “odpaleniu” tego programu, czuje się zagubiona i zakłopotana ogromem możliwości i opcji w nim dostępnych.

Gdzie szukają pomocy w okiełznaniu tego giganta? Oczywiście w sieci. Jest wiele stron na których można znaleźć tzw. Photoshop tutoriale. Ja również zaczynałem swoją przygodę z Photoshopem od wyszukiwania tutoriali. Jednak sposób ich przedstawiania na znakomitej większości stron, pozostawia wiele do życzenia. Wiele z nich jest pisane w sposób zdawkowy i niezrozumiały dla początkujących użytkowników Photoshopa. Często odnosiłem wrażenie, że są pisane przez ekspertów dla ekspertów. Z racji tego brnąłem w swoich poszukiwaniach coraz dalej i dale, aż w końcu trafiłem na serwis który spełnił moje oczekiwania, i to z nawiązką.

Tą perełką jest gobart.pl . Tutoriale Photoshop prezentowane w tym serwisie są tak szczegółowe, że same wchodzą do głowy. Dodatkowo dołączone są do nich filmy instruktażowe, na których możemy prześledzić cały proces powstawania efektu opisanego w lekcji. Przyjemna, ciemna szata graficzna i intuicyjna nawigacja, dodatkowo dopełniają wyjątkowość tej strony.