LatestNews

Piana poliuretanowa

Piana poliuretanowa

Piana poliuretanowa – termoizolator domu

Piana poliuretanowa jest najlepszym termoizolatorem. Cechuje się dużą wytrzymałością oraz jest dobrym izolatorem akustycznym, przy tym łatwa jest w transporcie, obróbce oraz montażu.
Najbardziej znanymi piankami są montażowe i uszczelniające. Swoją dużą popularność zyskały jako materiał uszczelniający okna oraz drzwi, zarówno drewniane, plastikowe, jak i metalowe. Pianki znalazły również zastosowanie do wypełniania szczelin dylatacyjnych, jak również do uzupełniania szpar oraz ubytków w warstwie termoizolacji, głównie styropianowej. Używane są do wyciszania i ocieplania spodniej ściany wanien akrylowych oraz stalowych, w tym także brodzików. Dodatkowo uszczelniane są również przejścia rur oraz innych przewodów instalacyjnych przez ściany i stropy.
Pianka produkowana jest w dwóch wersjach: palnej i samogasnącej. Jej minusem jest to, że w trakcie pożaru wydziela szkodliwe substancje takie jak tlenek i dwutlenek węgla oraz tlenek azotu. Pomimo to, jest doskonałym materiałem w branży budowlanej.

źródło: http://porownywarka-ac-oc.pl