LatestNews

Problemy z funkcjonalnością parkietów

Problemy z funkcjonalnością parkietów

Codzienne chodzenie po parkiecie prowadzi do pojawienia się usterek. Mniejsze czy większe uszkodzenia podłóg wymagają napraw. Wykonywane czynności w dużej mierze zależą od rodzaju usterek. Weźmy pod uwagę pojawienie się szczelin oraz zniszczenie lakieru.

Jeśli wybierzemy solidne podłogi w krakowie nie będziemy mieć z nimi problemów. Warto tylko pamiętać, że o każdy parkiet należy dbać. Regularne pastowanie to podastawa.

Sposoby radzenia z uszkodzeniami podłóg

Na początek zajmijmy się tą drugą sytuacją. Na problemy z lakierem przybywa cyklinowanie parkietu. Wyrównywanie go za pomocą specjalnych urządzeń. Do ponownego korzystania z parkietu konieczne jest położenie nowego podkładu oraz lakieru. Cyklinowanie parkietu odbywa się również, gdy wykonywana jest nowa podłoga. Surowce deski wymagają wyrównania. A najlepszym dostępnym sprzętem jest właśnie cykliniarka. Co zrobić w przypadku szczelin pomiędzy deskami parkietu? Spore wymagają zdjęcia, przeszlifowania odpowiednich miejsc i ponownego położenia. Niewielkie ubytki są naprawiane za pomocą specjalnych substancji. Powoli wypełniamy nimi szczeliny, aż zrównają się zresztą parkietu.
Niewidoczne elementy konstrukcji

Podłogi w domach to nie tylko parkiety. Pod nimi znajdują się legary utrzymujące całą konstrukcję. Niekiedy i ona wymaga pewnych zabiegów. Szczególnie w przypadku gnicia desek lub wygryzania przez korniki. Chcąc się do takich obszarów dostać, należy zerwać cały parkiet. Jest to zadanie na kilka ładnych godzin, a niekiedy dni. W zależności od tego czy będziemy je wymieniali na nowe. Przy braku takiej decyzji, konieczne są starania mające na celu ochronę desek.